Зупинимо агресію разом!

Спортивний клуб "Сокіл"

Фрі-файт (англ. Free-fight — «Вільний бій») — змішане бойове мистецтво, український варіант змішаних контактних єдиноборств.

Фрі-файт поєднує досвід багатьох бойових традицій світу в єдину систему, використовуючи найефективніші прийоми ведення поєдинку.

За рахунок широкого діапазону дозволених технічних прийомів, фрі-файт дає можливість розвивати високу динаміку поєдинків.

Підготовка спортсменів до змагань за системою фрі-файту — комплексна і включає в себе різноманітні техніки для відновлення та забезпечення нормальної діяльності всіх процесів в організмі.

  

Історія

Часом зародження фрі-файту прийнято вважати 1995 рік, коли було закладено основу Школи «Пересвіт». Основоположником Школи «Пересвіт» і стилю фрі-файт є Старовойт Андрій Петрович.

Матеріалом для створення системи «Фрі-файт», з одного боку, стали знання, що збирались Андрієм Старовойтом по всьому світу в центрах розвитку бойових мистецтв. З іншого боку, фрі-файт увібрав дієві сучасні прийоми ведення бою, необхідні в різних ситуаціях.

1998 р. — у смт Коцюбинське (Київська область) офіційно зареєстровано спортивний клуб «Пересвіт», у якому фрі-файт пройшов шлях становлення від любительського до професійного.

2001 р. — реєстрація "Міжнародної Федерації бойових мистецтв «Фрі-файт».

2001 р. — початок систематичного проведення Міжнародних Турнірів честі з фрі-файту в Київському Палаці спорту.

2004 р. — реєстрація «Всеукраїнської Федерації фрі-файту та контактних єдиноборств».

19 листопада 2004 р. — Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту офіційно зареєструвало фрі-файт як вид спорту, а також визнало його першим, створеним в Україні, видом спорту.

З 2002 р. проводяться офіційні систематичні чемпіонати з фрі-файту різних рангів.

З 2002 р. щорічно проводиться Чемпіонат України з фрі-файту серед дорослих, юнаків та юніорів.

З 2003 р. щорічно проводиться Кубок України з фрі-файту.

2006 р. — Перший Чемпіонат світу з фрі-файту серед дорослих (Португалія, м. Візеу).

2008 р. — Другий Чемпіонат світу з фрі-файту серед дорослих (Португалія, м. Візеу).

З 2008 р. щорічно проводиться Чемпіонат України дивізіону «Еліта».

2009 р. — Перший Чемпіонат світу з фрі-файту серед юніорів (Португалія, м. Візеу).

Правила фрі-файту

Фрі-файт — система ведення поєдинку, що дозволяє спортсмену використовувати зручну для нього тактику ведення бою. На сьогоднішній день фрі-файт продовжує розвиватись і розширюється за рахунок нових прийомів, що допомагають досягнути перемоги, не порушуючи офіційно затверджених правил.

2004 р. — Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту затвердило правила проведення та суддівства змагань з фрі-файту.

У змаганнях можуть брати участь тільки спортсмени чоловічої статі, які досягли 10-річного віку і старші.

У фрі-файті дозволено вести роботу як в стійці, так і в партері. Удари наносяться руками, ногами, коліньми в корпус і голову суперника, а також у стрибку чи з розворотом. Дозволяється застосовувати кидки та задушливі прийоми.

Правилами фрі-файту заборонені дії, які несуть небезпеку для здоров'я спортсменів. Ось деякі з заборонених технічних дій: у стійці та партері заборонено наносити удари в пах, хребет, задню та верхню частини голови, удари п'ятою в голову і по ключиці, удари по суглобах, по передній і задній частинам ніг, удари головою, вершиною ліктя, відкритою рукавичкою та незахищеними частинами кулака; також заборонено будь-які дії на кадик, очі та геніталії суперника.

Турнір Честі «Зірка Пересвіту»

Цикл Турнірів Честі з фрі-файту «Зірка Пересвіту» було започатковано у 2001 році, і щорічно він проводиться у Київському Палаці спорту. «Зірка Пересвіту» складається з п'яти турнірів, назви яких співвідносні з китайською системою першоелементів світу — Земля, Метал, Вода, Вітер, Вогонь.

Шостий заключний турнір об'єднує всі стихії і народжує «Зірку». Вона збирає найсильніших — переможців попередніх Турнірів Честі з фрі-файту, а також багаторазових переможців європейських турнірів.

Історія турніру

У 2001 році пройшов перший турнір циклу «Земля Пересвіту». Широкому колу глядачів було продемонстровано новий видовищний вид єдиноборств — фрі-файт, у якому спортсмени отримали більшу свободу у використанні можливих технічних прийомів ведення бою, ніж у будь-якому іншому виді єдиноборств.

У 2003 році під час «Металу Пересвіту» відбулась перша зустріч української збірної із спортсменами Японії, США, Великобританії, Італії та Іспанії.

У 2004 році до країн-учасниць приєдналась Португалія. Кульмінацією «Води Пересвіту» став яскравий виступ на турнірі всесвітньо відомого бійця — на татамі вийшов Ігор Вовчанчин.

У 2005 році на турнірі з фрі-файту «Вітер Пересвіту» зустрілися бійці з України, Японії, Іспанії, Чехії, Великобританії, Латвії. Однак, спортсменам, які представляли інші бойові традиції, стало набагато важче змагатись з тими, хто протягом декількох років сумлінно оволодівав класикою фрі-файту.

У 2006 році відбулась яскрава зустріч України, Китаю, Франції, Росії, Латвії, Білорусі, Португалії, Польщі, Голландії на турнірі з фрі-файту «Вогонь Пересвіту».

2007 рік — «Зірка Пересвіту» — перше підведення підсумків та одночасно перехід на наступний рівень. Чемпіони і багаторазові переможці престижних турнірів Європи і попередніх Турнірів Честі з фрі-файту з України, Франції, Росії, Латвії, Білорусі, Португалії, Польщі, Голландії зійшлись у Київському Палаці спорту для боротьби за титул «Найсильнішого».

Прикладний аспект фрі-файту

Прикладний аспект фрі-файту включає в себе техніки захисту і нападу, роботу зі зброєю і без, в умовах «вулиці». Цей рівень дається тільки тим учням і спортсменам, свідомість яких готова до використання отриманих знань «во благо».

Федерації

"Міжнародна Федерація бойових мистецтв «Фрі-файт» (зареєстрована у 2001 році) та «Всеукраїнська Федерація фрі-файту та контактних єдиноборств» (зареєстрована у 2004 році) складаються з більш ніж п'яти тисяч спортсменів і тренерів, десятків вихованих у федераціях суддів і секретарів.

Філії Федерацій знаходяться практично у всіх областях України та об'єднують всі регіони країни єдиним календарем змагань, а також налагоджують взаємообмін досвідом професіональних спортсменів і молодого покоління.

Випадкове фото

Відеогалерея

 

Користувачі

 

Дні народження

Вітаємо Павлова Володимира Антоновича з Днем народження! Бажаємо спортивних досягнень та успіхів!

happybirthday.png